Přednáška dr. Richterka z Přírodovědecké fakulty UP Olomouc

vytvořeno: 15.5.2015, před 2 roky v rubrice Aktuality - fotogalerie ... na téma Sluneční soustava a fyzika elementárních částic.

V pondělí 11. května jsme měli mimořádnou příležitost nahlédnout do tajů fyziky elementárních částic a také se dozvědět něco o naší Sluneční soustavě (a vesmíru vůbec). Naši školu totiž navštívil dr. Lukáš Richterek z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a pro vybrané žáky uspořádal přednášku na tato dvě témata.

Obsah byl velmi zajímavý, velmi silný a také velmi náročný – a ti, kteří dokázali udržet pozornost rozhodně nelitovali, protože si rozšířili své obzory takovým způsobem, jako se na ZŠ podaří jen výjimečně. Můj celkový dojem z obou přednášek byl opravdu vynikající a chtěl bych tímto znovu poděkovat panu doktoru Richterkovi za to, že našim žákům umožnil nevšední zážitek setkání s moderní vědou v tak skvělé formě!

Mgr. Radek Nesiba